Największa giełda

Logo Bitcoina pojawiło się na berlińskiej wieży

Wizerunek króla kryptowalut został wyświetlony na sławnej berlińskiej wieży telewizyjnej.

Cała akcja była relacjonowana na Twiterze przez osobę o nazwisku Tilo Neumann, który już wcześniej wyświetlał logo Bitcoina w innych miejscach.

Chcemy tylko zwrócić uwagę na bitcoiny! Jesteśmy fanami takich działań partyzanckich i będziemy trzymać się tropu– napisał Neumann.

Neumann jest dyrektorem generalnym agencji eventowej, która w tym roku będzie gospodarzem konferencji „Best of Blockchain”. Pierwsza próba wyświetlenia logo bitcoina odbyła się już w ubiegłym roku, ale jak stwierdził Neumann była nieudana, ponieważ „projektor, którego użyłem, był za słaby” — wyjaśnił. Dodał, że proces ustawiania wyświetlaczy świetlnych jest prosty: „potrzebujesz miksera, elektrowni, specjalnego logo Bitcoin”.

Akcja, za którą stoi Tilo, nie jest pierwszą próbą wyświetlenia logo bitcoina na sławnych budynkach. W maju ubiegłego roku na budynku Bank of England w Londynie został wyświetlony napis: „Fiat to bańka, Bitcoin to szpilka”

Neumann już wcześniej wyświetlał logo Bitcoina na murze berlińskim, czyli kolejnym sławnym zabytku berlińskiej architektury. Udostępnił również metodę i schemat wykonania takiej iluminacji dla osób zainteresowanych. Zastrzegł jednak, że takie działania nie są do końca legalne, więc należy zachować ostrożność.

Dodaj komentarz