Największa giełda

Libra zmieniła nazwę na Diem

Projekt kryptowaluty Facebooka, Libra właśnie przeszedł rembranding zmieniając nazwę na Diem. Z hiszpańskiego diem to dzień i zdaniem twórców projektu to nowy rozdział dla projektu, a zarazem odcięcie się od problemów i zawirowań wokół dawnej Libry.

Ponadto Stowarzyszenie o nowej nazwie Diem, ogłosiło powołanie nowych osób na stanowiska kierownicze. Obejmuje to powołanie Dahlii Malkhi na Dyrektora ds. Technologii Stowarzyszenia, Christy Clark na Szefa Sztabu, Steve’a Bunnella na Dyrektora Prawnego oraz Kirana Raja na Wiceprezesa Wykonawczego ds. Wzrostu i Innowacji oraz Zastępcę Radcy Prawnego.

Dla Stowarzyszenia Diem najważniejszym aspektem jest działanie zgodnie z wszelkimi przepisami i pod nadzorem globalnych organów regulacyjnych. Dlatego uruchomienie stablecoina Diem warunkowane jest przez uzyskanie wielu pozwoleń, w tym licencji na systemy płatności dla operacyjnej spółki zależnej Stowarzyszenia od FINMA. Proces licencjonowania jest w toku, a operacyjna spółka prowadzi aktywny i produktywny dialog z FINMA.

Dodaj komentarz