Największa giełda

Ledger informuje o postępach w ściganiu oszustów i oferuje nagrodę 10 BTC

Ledger przedstawił wyczerpujące podsumowanie kroków podjętych w celu zminimalizowania negatywnych konsekwencji wycieku danych, jaki miał miejsce w lipcu 2020 roku. Ponadto Ledger poinformował o przeznaczeniu puli nagród w wysokości 10 BTC dla osób, które pomogą w identyfikacji i aresztowaniu osób odpowiedzialnych za ataki na Ledger.

Wyciek danych z Ledgera został ujawniony w lipcu 2020 roku, odkryto wtedy że ujawnionych zostało ponad milion adresów e-mail i około 9500 wrażliwych danych osobowych. Pod koniec grudnia, kiedy oszuści opublikowali skradzione dane na forum, okazało się że ta ilość jest znacznie większa. Zidentyfikowanych zostało ponad milion adresów e-mail oraz około 272 000 rekordów klientów, w tym imię i nazwisko, adres i numer telefonu.

Niestety Ledger przekazał dalsze smutne informacje od swojego dostawcy usług handlu elektronicznego, Shopify, który zgłosił że wskutek działania nieuczciwych członków załogi ujawnionych zostało dalsze 20 000 rekordów klientów, w tym adres e-mail, imię i nazwisko, adres pocztowy, zamówione produkty i numer telefonu.

W dalszej części podsumowania, Ledger przedstawia kroki jakie zostały podjęte w związku z zaistniałą sytuacją. Przede wszystkim, zespół Ledger zapewnia, że robi wszystko co w jego mocy żeby taki atak się nie powtórzył. Dla jak największej ochrony klientów, Ledger zobowiązuje się przechowywać dane klientów tylko tak długo jak jest to absolutnie konieczne do zapewnienia odpowiedniej obsługi klienta i późniejszych zobowiązań podatkowo-księgowych.

Ledger cały czas współpracuje z francuskimi i międzynarodowymi organami ścigania w celu jak najszybszego ujęcia sprawców odpowiedzialnych za ataki. Ponadto Ledger zatrudnia dodatkowe prywatne siły dochodzeniowe. We współpracy z Corsearch, Ledger cały czas prowadzi stały program zamykania witryn phishingowych za pośrednictwem rejestratorów i do tej pory zamkniętych zostało 216 witryn, a liczba ta rośnie.

Ogłoszony został też specjalny program nagród, w którego puli początkowo znalazło się 10 BTC, przeznaczony dla osób które udzielą pomocy w złapaniu oszustów. Ledger zaprosił również inne podmioty z branży kryptowalut do przyłączenia się i wspólnej walki z atakami phishingowymi.

W celu ochrony swoich kryptowalut Ledger przypomina, aby nigdy nie podawać nikomu swoich 24 słów. Ledger ponadto zapewnia, że nigdy nie poprosi o to żadnego klienta, a wszystkie takie próby podejmowane w rzekomym imieniu Ledger powinny być uznawane za próbę oszustwa i wyłudzenia środków.

JEDYNE miejsce, w którym należy wprowadzić 24 słowa z recovery seed, znajduje się w Twoim Ledger Nano – NIGDY W LEDGER LIVE

Ledger

Dodaj komentarz