Największa giełda

Lecimy w dół – Bitcoin poniżej 30 000 $

Bitcoin w ciągu ostatnich 24 godzin spadł o ponad 5 % i obecnie jego cena kształtuje się na poziomie poniżej 30 000 dolarów. Inne kryptowaluty podążyły w ślad za BTC, notując często jeszcze większe spadki.

Cena Bitcoina osiągnęła dziś nad ranem dołek na 29 548 dolarach i obecnie utrzymuje się w podobnym rejonie. Co więcej, analitycy wskazują że górnicy zaczęli sprzedawać coraz więcej BTC, a to może wpłynąć na dalsze spadki.

Cena Bitcoina od swojego ATH sprzed przeszło trzech miesięcy spadła już o 54 %, podobnie jak kapitalizacja całego rynku cyfrowych aktywów, która obecnie nie przekracza 1,2 biliona dolarów, a w majowym szczycie było to już 2,5 biliona dolarów.

Bitcoin price today, BTC live marketcap, chart, and info _ CoinMarketCap

Pozostałe kryptowaluty spadają jeszcze bardziej niż Bitcoin, cena Ethereum w ciągu minionej doby zmalała o prawie 8 % i wynosi około 1 700 dolarów. Binance Coin notuje spadki rzędu ponad 13 %, a w ciągu ostatnich siedmiu dni o 18 %. Kryptowaluty znajdujące się na dalszych pozycjach również spadają, często o więcej niż 10 %.

Pomimo utrzymujących się dobrych newsów dotyczących branży kryptowalut, rynek nie odbija a wręcz pogrąża się w coraz większych spadkach. Kryptowaluty zyskują coraz większą adopcję ze strony globalnych mainstreamowych instytucji finansowych. Bank of America, drugi największy bank w Stanach Zjednoczonych udostępnił ostatnio niektórym swoim klientom handel kontraktami terminowymi na Bitcoinie, a to już znak prawdziwego wejścia cyfrowych aktywów do tradycyjnej branży finansów.

Dodaj komentarz