Największa giełda

Kryptowaluty wchodzą na Wall Street

Znana wszystkim entuzjastom kryptowalut, firma Bakkt, ogłosiła że już wkrótce stanie się spółką notowaną na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE).

W tym celu Bakkt połączy się z VPC Impact Acquisition Holdings i zmieni nazwę na Bakkt Holdings. Wartość połączonej spółki wyceniono na około 2,1 miliarda $. Obecni inwestorzy Bakkt wprowadzą swój kapitał do połączonej firmy, a Intercontinental Exchange, która jest udziałowcem spółki, wniesie dodatkowe 50 milionów $ kapitału.

Stanie się publiczną spółką ma przyśpieszyć rozwój Bakkt oraz zapewnić bardziej swobodny i bezpieczny dostęp do rynku cyfrowych aktywów dla szerszego grona inwestorów. Transakcja usprawni również wprowadzenie aplikacji mobilnej Bakkt Cash, której uruchomienie zaplanowane zostało na marzec 2021 roku.

Przypomnijmy, że Bakkt jest dostawcą rozwiązań instytucjonalnych i detalicznych dla zasobów cyfrowych. Spółka powstała trzy lata temu i jej pierwszym produktem były fizyczne kontrakty terminowe na Bitcoina. Bakkt został założony przez Intercontinental Exchange i ma siedzibę w Atlancie w stanie Georgia.

Ostatnio branżę kryptowalut obiegły doniesienia, że amerykańska giełda kryptowalut Coinbase rozpoczęła proces zmierzający do IPO i wejścia na amerykańską giełdę papierów wartościowych.

Spółki zajmujące się kryptowalutami notowane na Wall Street, to zdecydowanie znak, że kryptowaluty weszły do mainstreamu.

Dodaj komentarz