Największa giełda

Kryptowaluty w dużym dołku – czy to bessa?

Przez ostatnie kilka godzin rynek kryptowalut notuje znaczny odpływ gotówki, duże spadki są widoczne nie tylko na Bitcoinie ale i na całym rynku cyfrowych aktywów.

Cena Bitcoina przez ostatnią dobę traci niemal 8 %, a w ciągu minionego tygodnia już ponad 10 %. Przez chwilę cena BTC spadła nawet poniżej poziomu 60 000 dolarów, ale w chwili pisania tego artykułu utrzymuje się na powrót w okolicy 60 700 dolarów.

Kryptowaluty w dużym dołku - czy to bessa?

Pozostałe cyfrowe aktywa zachowały się dokładnie identycznie jak Bitcoin, cena Ethereum przez ostatnią dobę spada prawie 10 %, podobnie jak cena Binance Coin.

Duże spadki na kryptowalutach rozpoczęły się zaledwie kilka godzin temu i sprawiły że z rynku odpłynęło w bardzo krótkim czasie około 400 miliardów dolarów. W weekend kapitalizacja kryptowalut zbliżała się już do wartości rekordowych 3 bilionów dolarów i podobnie Bitcoin, ale również Ethereum bliskie było wyznaczenia nowych rekordów cenowych. Co więc sprawiło nagły odpływ kapitału?

Ważna aktualizacja Taproot na Bitcoinie

Wydawać by się mogło, że ostatnie dni wypełnione były samymi dobrymi wiadomościami dla rynku kryptowalut. Począwszy od tego, że w weekend na Bitcoinie z powodzeniem przeprowadzono soft forka, który zaowocował wejściem w życie założeń aktualizacji Taproot oraz podpisów Schnorra.

To krok milowy na drodze rozwoju Bitcoina. Taproot zwiększy prywatność bitcoina poprzez zmianę w algorytmie podpisywania sieci, a nawet obniży koszty transakcji. Podpisy Schnorra będą miały duży wpływ na zwiększenie prywatności w sieci Bitcoin, ale warto zauważyć że zmiana ta nie spowoduje, że Bitcoin stanie się monetą prywatną, jak chociażby Monero.

Uwolnienie Bitcoinów z MtGox

Sprawą która może rzucać pewne światło na obecne spadki kryptowalut, jest sprawa upadłej giełdy MtGox i konsensus do którego w końcu udało się doprowadzić w sprawie. Wierzyciele MtGox doszli do porozumienia, w wyniku którego na rynek już wkrótce trafi 150 tys. Bitcoinów. Część z nich od razu zostanie sprzedana przez syndyka, aby swoje środki mogli odzyskać Ci którzy mają roszczenia w gotówce. Pozostałe Bitcoiny zostaną następnie rozdysponowane dalszym wierzycielom.

Dodaj komentarz