Największa giełda

Korea Południowa zbanuje giełdy kryptowalut

Koreański minister sprawiedliwości oznajmił, że rząd przygotowuje ustawę, która ma zbanować handel kryptowalutami w Korei.

There are great concerns regarding virtual currencies and justice ministry is basically preparing a bill to ban cryptocurrency trading through exchanges

<span class="su-quote-cite">Park Sang-ki, minister sprawiedliwości Korei Płd. (biuro prasowe)</span>

Działania rządu poszły w parze z kontrolami przeprowadzonymi przez policję i organy podatkowe, wymierzonymi w największe koreańskie giełdy: Bithumb i Coinome. Powodem kontroli było rzekome uchylanie się od płacenia podatków.

Korea już na początku roku sygnalizowała swój stosunek do giełd kryptowalutowych, tydzień temu pisaliśmy o zaostrzeniu przepisów oraz zbanowaniu anonimowego handlu.

Koniec anonimowego handlu kryptowalutami w Korei Południowej

Trzy dni temu CoinMarketCap poinformował, że wykluczył ceny kryptowalut z koreańskich giełd z kalkulacji średniej ceny przedstawianej na stronie internetowej. Spowodowało to duże spadki szczególnie ceny Ripple – ok. 30% w ciągu doby.

This morning we excluded some Korean exchanges in price calculations due to the extreme divergence in prices from the rest of the world and limited arbitrage opportunity. We are working on better tools to provide users with the averages that are most relevant to them.

<span class="su-quote-cite">CoinMarketCap</span>

EDIT 12.01.2017 r.:

Koreański rząd nie potwierdził informacji o zbanowaniu handlu kryptowalut, zaznaczył jednak że pracuje nad wprowadzeniem regulacji. Na dzień dzisiejszy giełdy w Korei funkcjonują, ale nie jest jasne w którym kierunku podążą ograniczenia. Utrzymująca się przez dłuższy czas wyższa cena kryptowalut na koreańskich rynkach nie wróży niczego dobrego.

Dodaj komentarz