Największa giełda

Koparka kryptowalutowa ze starych smartphonów

Samsung na Konferencji Developerów w San Francisco przedstawił innowacyjny sposób wykorzystania starych smartphonów. A mianowicie: z 40 urządzeń Samsung Galaxy S5 stworzył koparkę kryptowalutową.

Firma nie przedstawiła zbyt wiele szczegółów technicznych dotyczących projektu, ale jak można łatwo obliczyć, wydajność smartphonowej koparki jest podobna do wydajności pięciu procesorów i7 2600. Natomiast ilość prądu jaką zużywa koparka może być znacznie mniejsza i tym samym kopanie kryptowalut bardziej opłacalne niż na procesorach i7.

Należy jednak pamiętać, że ilość kryptowalut dostępnych do kopania poprzez procesory (CPU) jest mocno ograniczona. Obecnie Bitcoiny kopane są poprzez specjalistyczne urządzenia (ASIC) ukierunkowane tylko i wyłącznie na kopanie tej waluty. Natomiast większość kryptowalut kopie się przy użyciu mocnych kart graficznych (GPU), których moc nie jest już wystarczająca do kopania Bitcoinów.

Projekt przedstawiony przez firmę Samsung jest ciekawym pomysłem na “upcycling” czyli kreatywne użycie starego sprzętu do nowych celów. Oprócz kopania kryptowalut firma proponuje inne rozwiązania na wykorzystanie starych smartphonów.

What if you could turn your dust-collecting or disposable Galaxy mobile devices into an IoT Hub / CCTV system / Game Console / Desktop PC and more?Samsung

Samsung planuje udostępnić w niedługim czasie oprogramowanie Galaxy Upcycling, dzięki któremu użytkownik sam przekształci swój stary smartphone w urządzenie o zupełnie nowej funkcjonalności. Pomysł “upcyclingu” wydaje się być świetnym sposobem na wykorzystanie sprzętu, który jeszcze nie jest zniszczony ale już zbyt przestarzały i niekompatybilny z nowym oprogramowaniem.

Dodaj komentarz