Największa giełda

Kopanie kryptowalut uznane za oficjalną gałąź przemysłu w Iranie

Cryptocurrency_Mining_Farm

Irański rząd zatwierdził kopanie kryptowalut jako legalną działalność przemysłową i stwierdził, że zaangażowane podmioty powinny uzyskać wymagane licencje od Ministerstwa Przemysłu, Górnictwa i Handlu.

Decyzja została podjęta na niedzielnym posiedzeniu rządu, któremu przewodniczył prezydent Hassan Rouhani. Zgodnie z postanowieniem rząd ani system bankowy nie daje żadnych gwarancji podmiotom zajmującym się kopaniem kryptowalut, powinny one same brać pod uwagę ryzyko związane z cyfrowymi walutami.

Ta decyzja jest całkowitą zmianą stanowiska rządu irańskiego w sprawie kopania kryptowalut. Jeszcze niedawno ta działalność była raczej zwalczana z powodu alarmująco wysokiego zużycia energii elektrycznej. Górnicy chętnie wybierali Iran jako destynację dla swoich koparek kryptowalutowych z powodu niskich kosztów prądu, konkurencyjnych w stosunku do innych krajów.

Rząd postanowił jednak zmienić kierunek i zamiast zakazywać miningu zamierza podnieść koszty energii elektrycznej, z obowiązujących obecnie 2 centów za kWh na 7 centów.

Dodaj komentarz