Największa giełda

Kontrakty Bakkt tuż za rogiem

bakkt bitcoin

Kontrakty terminowe na Bitcoina na platformie Bakkt są bardzo blisko uruchomienia, jak powiedział na czwartkowym spotkaniu Jeffrey Sprecher, dyrektor generalny ICE, która jest właścicielem Bakkt.

Subject to final regulatory approvals, we plan to launch our physically-settled bitcoin futures in the very near future.

Ostatnio pisaliśmy o LedgerX, który chwalił się uruchomieniem pierwszych fizycznych kontraktów na Bitcoina w Stanach Zjednoczonych. Ta wiadomość okazała się jednak falstartem, ponieważ przedstawiciel Commodities Futures Trading Commission (CFTC) jednoznacznie oznajmił, że firma LedgerX nie uzyskała jeszcze zgody na oferowanie takich instrumentów.

Bakkt przegrał wyścig o fizyczne kontrakty na Bitcoina z LedgerX

Tak więc, piłka ciągle jeszcze jest w grze i pierwszeństwo pozostało nadal do wzięcia. Chociaż prawdopodobne jest, że i tak największym echem odbije się uruchomienie kontraktów przez Bakkt, tak jak było w przypadku giełdy CME, która pomimo że nie wprowadziła swoich instrumentów jako pierwsza, to i tak zrobiła największe wrażenie na rynku.

Kontrakty na Bitcoina dostępne już 10 grudnia na CBOE

Dodaj komentarz