Największa giełda

Kolejny rekord cenowy na ETH

Cena Ethereum po raz kolejny w ciągu kilku dni osiągnęła ATH przebijając 4 500 dolarów.

ETH w ostatnich dniach systematycznie rośnie, raz za razem osiągając historyczne maksima. Ostatnie zostało zanotowane dwie godziny temu przy cenie 4 521 dolarów. Cena ETH w ciągu minionych 24 godzin wzrosła o 5 % a przez ostatni tydzień niemal o 7 %.

ethereum cena ath

Aktualizacja Altair kolejnym krokiem do Ethereum 2.0

Kilka dni temu w sieci Ethereum z powodzeniem została wprowadzona aktualizacja Altair przybliżająca kryptowalutę to upragnionego modelu Ethereum 2.0. Aktualizacja Altair była pierwszą przeprowadzoną aktualizacją sieci głównej Beacon Chain. Jeden z członków Ethereum Foundation, Danny Ryan, opisał Altair w następujący sposób:

„Ta aktualizacja zapewnia wsparcie lekkiego klienta dla podstawowego konsensusu, czyści stan zachęt beacon, rozwiązuje niektóre problemy z zachętami walidatora i podnosi parametry karne zgodnie z EIP-2982.”

Altair wprowadza „parametry karne”, które mają zapewnić bezpieczeństwo ekonomiczne po wprowadzeniu protokołu PoS. W ramach aktualizacji przedstawiono dwa modele kar: inactivity leak oraz slashing.

Ethereum osiąga model deflacyjny

Ubiegły tydzień był pierwszym w historii Ethereum tygodniem deflacyjnego charakteru kryptowaluty. Doprowadziło do tego znaczne obciążenie sieci oraz wysokie opłaty transakcyjne. Wartość spalonych tokenów ETH osiągnęła w minionym tygodniu poziom 400 milionów dolarów. Całkowita ilość spalonych monet ETH wynosi już ponad 700 tyś. co stanowi wartość około 3 miliardy dolarów.

Przejście Ethereum na model deflacyjny może sprawić, że stanie się ono łakomym kąskiem w czasach zwiększonej inflacji na innych aktywach. Inwestorzy już teraz wykazują byczy sentyment jeżeli chodzi o drugą co do wielkości kryptowalutę. Niestety opłaty w sieci Ethereum nadal pozostają horrendalnie wysokie i pozostaje mieć nadzieję na rychłe wprowadzenie Ethereum 2.0.

Dodaj komentarz