Największa giełda

Kolejny raz SEC odrzuca wnioski o ETF-y na Bitcoina

no

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podjęła decyzję o odrzuceniu kolejnych wniosków o ETF-y na Bitcoina. Chodzi o aplikacje złożone przez Direxion, Pro Shares, oraz Granite Shares. We wszystkich przypadkach SEC uargumentował swoją decyzję bardzo podobnie:

Komisja musi odrzucić proponowaną zmianę zasad wniesioną przez krajową giełdę papierów wartościowych, jeżeli nie uzna, że ​​proponowana zmiana przepisów jest zgodna z obowiązującymi wymogami ustawy o giełdzie – w tym wymogiem określonym w sekcji 6 (b). ) (5) aby zasady krajowej giełdy papierów wartościowych zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapobiegać nieuczciwym i manipulacyjnym działaniom i praktykom.

SEC

Wnioski  Direxion, Pro Shares, oraz Granite Shares dotyczyły ETF-ów bazujących na kontraktach futures na Bitcoina. Inaczej jest w przypadku aplikacji CBOE Vaneck/Solidx, w tym przypadku ETF-y mają opierać się bezpośrednio na cenie Bitcoina notowanej na giełdach kryptowalut. Decyzja w sprawie tego wniosku może zostać podjęta do 30 września lub odroczona, ostateczny termin rozpatrzenia aplikacji przypada na luty 2019 r.

SEC przekłada decyzję o wprowadzeniu ETF-ów na Bitcoina na giełdę CBOE

Dodaj komentarz