Największa giełda

Kolejny ETF na kontrakty na Bitcoina uruchomiony na Nasdaq

W piątek uruchomiony został ETF Valkyrie na giełdzie Nasdaq otwierając się po cenie 25,52 dolara za akcję.

Drugi fundusz ETF na kontrakty terminowe na Bitcoina nie zrobił już takiego dużego wrażenia na inwestorach. W momencie otwarcia Valkyrie Bitcoin Strategy ETF notowany pod tickerem BFT, był handlowany po 25,52 dolara za akcję, po czym zanotował spadek o 3,3%, osiągając 24,66 dolara za akcję.

Fundusz podobnie jak ETF ProShares ma za zadanie śledzenie kursu kontraktów terminowych na Bitcoina notowanych na chicagowskiej Giełdzie Chicago Mercantile Exchange (CME).

Dyrektor generalny Valkyrie Leah Wald, powiedział: “Ta strategia ETF Bitcoin to duży krok naprzód dla tej klasy aktywów. Umożliwia inwestorom udział w rynkach aktywów cyfrowych za pośrednictwem regulowanego, przejrzystego produktu, który obraca się na zaufanej, niezawodnej giełdzie i może być kupowany i sprzedawany tak łatwo, jak każda inna dostępna obecnie inwestycja”.

Valkyrie Investments Inc. to firma specjalizująca się w zarządzaniu aktywami z pogranicza tradycyjnych finansów oraz kryptowalut. Oferuje fundusze zarządzające między innymi Bitcoinem, Ethereum, Polkadot czy Algorand.

ETF ProShares na kontrakty terminowe na Bitcoina

Pierwszy ETF uruchomiony przez ProShares na nowojorskiej giełdzie NYSE uzyskał bardzo dobre przyjęcie wśród inwestorów. W niecały tydzień fundusz osiągnął ponad 1 miliard dolarów w zarządzanych aktywów i zbliżył się do limitu liczby kontraktów terminowych dozwolonych w ramach CME.

Jego uruchomienie pozwoliło również BTC osiągnąć nowe ATH na poziomie 66 930 dolarów. Obecnie cena kryptowaluty spadła do ceny około 62 000 dolarów.

Wniosek Valkyrie został zatwierdzony 15 października, tuż po tym jak zaakceptowany został ETF ProShares. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd rozważa jeszcze kilka wniosków o fundusze bitcoinowe, ale żaden z nich nie dotyczy ETF-ów na fizycznego Bitcoina.

Dodaj komentarz