Największa giełda

Kolejna instytucja wyemitowała obligacje na blockchainie Ethereum

blockchain ethereum

Societe Generale SFH, jedna z większych instytucji kredytowych we Francji, wyemitowała obligacje o wartości ponad 100 mln $ na publicznym blockchainie Ethereum. Był to program pilotażowy, w którym emitentem i jedynym inwestorem było Societe Generale, czyli transakcja była ściśle wewnętrzna. Ważnym aspektem w tej sprawie jest wykorzystanie publicznego blockchaina Ethereum, co nie zawsze jest dobrze odbierane wśród głównego nurtu finansowego.

Societe Generale nie jest jedyną instytucją, która wykorzystała sieć Ethereum do emisji obligacji i pożyczek. Binance Research przygotował zestawienie operacji tego typu wykonanych przez banki i inne instytucje od 2017 roku.

binance research obligacje

Jak widać emisja dokonana przez Societe Generale nie jest ani jedyną ani największą tego typu. W październiku 2018 roku rząd austriacki przeprowadził aukcję rządowych obligacji o wartości ponad 1 mld $, w oparciu o blockchain Ethereum. Obowiązkiem banku Oesterreichische Kontrollbank (OeKB) była emisja obligacji oraz wdrożenie usługi notarialnej w celu uwierzytelnienia danych transakcji, a następnie zapisanie ich na blockchainie ETH.

Dodaj komentarz