Największa giełda

Już są! Napiwki w BTC dostępne na Twitterze

Twitter ogłosił, że wprowadza funkcję napiwków za pomocą różnych metod płatności, w tym BTC.

Napiwki w Bitcoinie będą realizowane za pomocą Strike, aplikacji płatniczej zbudowanej na sieci Bitcoin Lightning Network, która umożliwia ludziom wysyłanie i odbieranie Bitcoinów. Strike oferuje natychmiastowe i bezpłatne płatności na całym świecie. Aplikacja jest dostępna dla mieszkańców Salwadoru i USA, za wyjątkiem Hawajów i Nowego Jorku.

tips_ga_tip_with_bitcoin

Po włączeniu funkcji napiwków (“Tips”) w profilu możliwe jest również dodanie adresu Bitcoin, na który użytkownicy mogą bezpośrednio przesyłać pieniądze.

Funkcja napiwków jest na razie dostępna dla użytkowników iOS, ale w przeciągu kilku najbliższych tygodni zostanie dodana na urządzenia z systemem Android.

Wybierz ulubioną metodę płatności

Oprócz płatności w Bitcoinie, Twitter umożliwia wiele innych form przesyłania pieniędzy. Do tej pory dostępne były: Bandcamp, aplikacja gotówkowa, Chipper, Patreon, Razorpay, Wealthsimple Cash oraz Venmo. Od wczoraj możliwe jest również wykorzystanie GoFundMe – platformy do zbierania funduszy online oraz PicPay – brazylijskiej platformy płatności mobilnych.

Dodaj komentarz