Największa giełda

Już 14 marca hard fork na Monero – powstanie nowa kryptowaluta MoneroV

monerov

Za nieco ponad tydzień będzie miał miejsce hard fork na Monero w wyniku, którego powstanie nowa kryptowaluta – MoneroV. Wszyscy posiadacze kryptowaluty XMR otrzymają 10 razy tyle darmowych monet MoneroV (XMV).

Hard fork na Monero odbędzie się w bloku nr 1529810, nowo powstały blockchain będzie zawierał całą historię transakcji XMR. Nowa kryptowaluta MoneroV będzie mieć (w przeciwieństwie do Monero) podaż ograniczoną do 256 milionów XMV, z czego ok. 5,85 % zostanie przeznaczone na aktywny rozwój kryptowaluty.

Kopanie kryptowaluty będzie się odbywać za pomocą algorytmu Proof of Work – protokół CryptoNight. MoneroV skoncentruje się na ograniczeniu masowego korzystania z botnetów i kopania za pomocą przeglądarek.

MoneroV będzie dysponować aktywnym funduszem, który zostanie wykorzystany do szybkiego rozwoju kryptowaluty, w przeciwieństwie do dobrowolnego finansowania, które ma miejsce w przypadku Monero.

Dodatkowo MoneroV zaimplementuje nowe protokoły rozwiązujące problem skalowalności występujący m.in. w Monero czy Bitcoinie.

Trudność wydobycia bloku na MoneroV będzie dostosowywać się w każdym bloku, nowy blok będzie kopany co 2 minuty. MoneroV będzie oferować wysoki poziom prywatności, adresy wysyłające i odbierające oraz kwoty transakcji będą anonimowe.

W przeciągu ostatnich 7 dni cena Monero zareagowała dużymi wzrostami (rzędu 27 %) na zbliżający się hard fork.

EDIT 11.03.2018r.

Fork na Monero został przełożony na 30 kwietnia 2018 r.
https://monerov.org/announcement-monerov-fork-date-postponed/

1 komentarz do “Już 14 marca hard fork na Monero – powstanie nowa kryptowaluta MoneroV”

Dodaj komentarz