Największa giełda

John McAfee aresztowany za niepłacenie podatków

John_McAfee_ico

  • John McAfee został aresztowany w Hiszpanii i oczekuje na ekstradycję do USA
  • Departament Sprawiedliwości stawia mu zarzuty uchylania się od płacenia podatków
  • McAfee jest też oskarżany przez SEC o przestępstwa związane z ICO

John McAfee, twórca popularnego oprogramowania antywirusowego został aresztowany w Hiszpanii z zarzutem unikania płacenia podatków. W tym samym czasie amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała go za niezgodne z prawem promowanie projektów ICO.

Sprawa dotyczy lat 2017-2018, kiedy to McAfee był twarzą co najmniej siedmiu projektów ICO, aktywnie promując je za pomocą serwisów społecznościowych. Amerykańska Komisja twierdzi, że otrzymał za to łączną gażę w wysokości ponad 20 mln $, z czego część w BTC i ETH a część w promowanych tokenach. McAfee promował ICO zachęcając inwestorów do ich kupienia a jednocześnie sam chciał sprzedać tokeny otrzymane w ramach promocji. SEC zarzuca mu popełnienie przestępstwa związanego z promowaniem papierów wartościowych i zatajania przed inwestorami, że otrzymuje za to wynagrodzenie.

Komisja domaga się kar pieniężnych i zakazu pełnienia funkcji kierowniczych w projektach związanych z papierami wartościowymi. Natomiast za uchylanie się od płacenia podatków grozi mu kara pozbawienia wolności na ponad pięć lat.

Dodaj komentarz