Największa giełda

Japonia: stablecoin powiązany jenem i nowy system płatności oparty na blockchain

japonia stablecoin blockchain

Japonia jest krajem przodującym w adopcji kryptowalut i technologii blockchain. Wczoraj pojawiły się w sieci dwie ważne informacje z kraju kwitnącej wiśni: potwierdzenie utworzenia stablecoina powiązanego z japońską walutą oraz zapowiedź nowego systemu płatności tworzonego przez piąty co do wielkości bank na świecie – Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG).

O planach utworzenia stablecoina opartego na japońskim jenie informowaliśmy już w październiku ubiegłego roku, wczoraj natomiast japoński gigant z branży IT – GMO Internet, potwierdził że stablecoin o nazwie GYEN zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku.

Regarding the plan to launch GYEN as announced last year, we plan to issue it in overseas this year.

GMO Internet

Bank MUFG ogłosił wczoraj, że ​​uruchomi nowy system płatności oparty na technologii blockchain. Platforma zostanie utworzona we współpracy z amerykańską firmą Akamai i ma ujrzeć światło dzienne w pierwszej połowie 2020 r. 

Nowa sieć płatnicza o nazwie Global Open Network będzie zróżnicowaną usługą płatniczą wyposażoną w interfejs, który może być wykorzystywany jako sieć komunikacyjna oraz funkcje umożliwiające transfer i zarządzanie wartością za pośrednictwem blockchain.

Japoński MUFG wcześniej informował także o rozwijaniu korytarza przelewów z Brazylią przy pomocy XRP. Bank zasugerował również plany testowania własnej kryptowaluty, o której pierwsze wzmianki pojawiły się już 2016 r.

1 komentarz do “Japonia: stablecoin powiązany jenem i nowy system płatności oparty na blockchain”

  1. Pingback: J-Coin – pierwszy japoński stablecoin od banku Mizuho – Kryptowaluty

Dodaj komentarz