Największa giełda

Japonia będzie monitorować giełdy kryptowalut

Po ostatnim incydencie kradzieży ponad 500 mln $ z giełdy Coincheck, japońskie Ministerstwo Finansów wezwało giełdy do wzmocnienia systemów bezpieczeństwa i zapowiedziało, że będzie nadzorować giełdy kryptowalut w celu ochrony użytkowników.

“The Financial Services Agency must appropriately monitor cryptocurrency traders to protect users. We will appropriately weigh the balance between promotion of innovation and protection of users in (supervising) cryptocurrency exchanges.

<span class="su-quote-cite"> Taro Aso, Minister Finansów</span>

Japońska Financial Services Agency wydała oświadczenie, w którym poinformowała że zbada wszystkie krajowe giełdy kryptowalut. Ponadto nakazała giełdzie Coincheck poprawienie standardów bezpieczeństwa.

Przypominamy, że giełda Coincheck została zhakowana na ponad 500 mln NEM (ok. 530 mln. $), które były przechowywane w tzw. hot wallet. Takie portfele mają połączenie z internetem i są podatne na nieautoryzowany dostęp, w przeciwieństwie do tzw. cold wallet. Z tego powodu giełda nie powinna przechowywać dużej ilości środków w “gorących portfelach”.

Coincheck lepszy od Mt. Gox, zhakowany na 500 mln $

Dodaj komentarz