Największa giełda

Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii rozpoczęła działalność

igbint

Proces rejestracji Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii (IGBiNT) został ukończony, co oznacza że Izba może oficjalnie zacząć działać. Do inicjatywy przyłączyło się ponad 100 podmiotów z branży blockchain, sztucznej inteligencji, walut cyfrowych i innych innowacyjnych technologii.

Po czterech miesiącach – czyli dość szybko – dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób w poniedziałek 27 sierpnia Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii została zarejestrowana. Teraz całe środowisko tworzące miejsca pracy i przyciągające nowoczesność do Polski ma swojego reprezentanta. Będziemy rozmawiać o podatkach, regulacjach, ale i wdrażać zasady etyki dla branży. Dziękuję wszystkim za ciężką pracę!

Robert Wojciechowski z Komitetu Założycielskiego IGBiNT

W maju IGBiNT połączyła siły z Polskim Stowarzyszeniem Blockchain oraz fundacją Trading Jam. Od tamtej pory w skład Komitetu Założycielskiego Izby wchodzą: Piotr Bień, Robert Wojciechowski, Filip Pawczyński, Rafał Kiełbus, Łukasz Zgiep, Lech Wilczyński, Jakub Mościcki.

Izba Gospodarcza łączy siły ze Stowarzyszeniem Bitcoin oraz Trading Jam

IGBiNT rozpoczęła już przygotowania do Walnego Zgromadzenia konstytuującego Izbę, które odbędzie się za miesiąc.

Zadania jakie stawia przed sobą Izba to stanie się niezależnym organem doradczym, integrowanie środowiska walut cyfrowych, Blockchain i innych nowych technologii oraz pełnienie roli sądu polubownego dla branży. Ponadto IGBiNT chce wspierać władze w kwestii regulacji nowych rynków i edukować Polaków w temacie nowoczesnych technologii.

Dodaj komentarz