Największa giełda

Inicjatywa MIT pozyskała 4 mln $ na wsparcie ekosystemu Bitcoina

Inicjatywa Digital Currency Initiative (DCI), prowadzona przez MIT Media Lab, zebrała 4 miliony dolarów na wsparcie ekosystemu Bitcoina, oraz badania i rozwój sieci BTC. Kluczowymi sponsorami inicjatywy okazali się Meltem Demirors z CoinShares, Jack Dorsey z Twittera i Michaela Saylor z MicroStrategy, a także podmioty korporacyjne, w tym Fidelity Digital Assets.

Misją Media Lab jest wspieranie programistów zaangażowanych w rozwój sieci Bitcoin, aby zapewnić bezpieczeństwo oraz stałą decentralizację BTC.

Wraz ze wzrostem wykorzystania Bitcoinów i ich głębszym osadzeniem w naszych społeczeństwach, bezpieczeństwo sieci musi rosnąć i wzmacniać się wraz z nią. Jednak jako dobro wspólne nie ma ani jednego obrońcy lub opiekuna Bitcoin, który mógłby podjąć się tego trudnego zadania

MIT Media Labs

Inicjatywa działa od 2015 roku, cały czas pracując nad badaniem i wsparciem rozwoju Bitcoina. Pomimo że nie udało się zebrać założonej kwoty 8 milionów dolarów, to i tak wysiłek Media Lab został doceniony wśród społeczności BTC.

Dodaj komentarz