Największa giełda

Inicjatywa MIT pozyskała 4 mln $ na wsparcie ekosystemu Bitcoina

Inicjatywa Digital Currency Initiative (DCI), prowadzona przez MIT Media Lab, zebrała 4 miliony dolarów na wsparcie ekosystemu Bitcoina, oraz badania i rozwój sieci BTC. Kluczowymi sponsorami inicjatywy okazali się Meltem Demirors z CoinShares, Jack Dorsey z Twittera i Michaela Saylor z MicroStrategy, a także podmioty korporacyjne, w tym Fidelity Digital Assets.

Misją Media Lab jest wspieranie programistów zaangażowanych w rozwój sieci Bitcoin, aby zapewnić bezpieczeństwo oraz stałą decentralizację BTC.

Wraz ze wzrostem wykorzystania Bitcoinów i ich głębszym osadzeniem w naszych społeczeństwach, bezpieczeństwo sieci musi rosnąć i wzmacniać się wraz z nią. Jednak jako dobro wspólne nie ma ani jednego obrońcy lub opiekuna Bitcoin, który mógłby podjąć się tego trudnego zadania

<span class="su-quote-cite">MIT Media Labs</span>

Inicjatywa działa od 2015 roku, cały czas pracując nad badaniem i wsparciem rozwoju Bitcoina. Pomimo że nie udało się zebrać założonej kwoty 8 milionów dolarów, to i tak wysiłek Media Lab został doceniony wśród społeczności BTC.

Dodaj komentarz