Największa giełda

III Forum Wolnościowe 25 listopada w Warszawie

25 listopada w Warszawie odbędzie się III Forum Organizacji i Ruchów Wolnościowych, którego tematem przewodnim będzie: Blockchain i kryptowaluty w gospodarce XXI wieku.

Miejscem spotkania będzie Sejm RP – Sala Kolumnowa, ul. Wiejska 4/6/8. Rozpoczęcie Forum zaplanowano na godzinę 11:00, a zakończenie na 18:30. Dostępnych jest tylko 350 miejsc, o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń w formularzu.

W spotkaniach Forum Wolnościowego biorą udział osoby popierające ideę wolnego rynku, zasady własności i wolności jednostki.

Tematem trzeciej edycji forum został blockchain i kryptowaluty, zarówno podstawy teoretyczne jak i bardziej skomplikowane aspekty oraz możliwości zastosowania nowej technologii przez ruch wolnościowy do realizacji własnych postulatów.

Tematem przewodnim obecnego wydarzenia będzie technologia Łańcucha Bloków (Blockchain) oraz to, w jaki sposób może ona zostać użyta przez ruch wolnościowy dla realizacji naszych postulatów. Prelegenci przedstawią podstawowe koncepcje działania walut opartych na szyfrowaniu, czyli kryptowalut. Następnie zostaną omówione bardziej skomplikowane kwestie oraz to, w jaki sposób zdecentralizowane bazy danych będą używane w przyszłości. Omówione zostaną możliwe zastosowania biznesowe jak i ułatwienia administracyjne, które mogą pomóc organizacjom wolnościowym zaproponować realne rozwiązania pozwalające na ograniczanie biurokracji w państwie. Głosowania, systemy zarządcze, wydawanie zezwoleń czy wymiana aktów własności – te wszystkie aspekty mogą zostać lepiej zorganizowane dzięki technologii Blockchain.III Forum Wolnościowe

Jedną z ważniejszych kwestii poruszanych na spotkaniu będą regulacje prawne kryptowalut i technologii blockchain.

Jednym z zadań, jakie postawiliśmy sobie organizując III Forum Wolnościowe, jest utworzenie podwalin pod elastyczny i czytelny system prawny, który pozwoli na dynamiczny rozwój tego wynalazku w Polsce. Przy pomocy wielu organizacji wolnościowych, prawników i biznesmenów jesteśmy w stanie uczynić nasz kraj jednym z liderów rozwoju Blockchain’a na świecie. W tym celu zostanie omówiona również sytuacja prawna kryptowalut w róXżnych państwach. Dowiemy się, skąd można brać przykład dobrych regulacji, a gdzie są one zbyt ostre i ograniczają postęp technologii.III Forum Wolnościowe

Dodaj komentarz