Największa giełda

IEO – nowy model finansowania oferowany przez giełdy kryptowalut bije rekordy popularności

ieo initial exchange offering

IEO czyli Initial Exchange Offering jest najnowszym trendem finansowania społecznościowego. Tak naprawdę jest to kolejna odmiana ICO, z tą różnicą że oferują go giełdy kryptowalutowe. I to nie byle jakie, bo trend został zapoczątkowany przez jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie, a mianowicie Binance.

Binance z sukcesem przeprowadziła już kilka IEO, między innymi Fetch.AI i BitTorrent. Następny projekt czeka w kolejce, tym razem IEO odbędzie się w nieco zmienionej formie, mającej zapewnić większą uczciwość i przejrzystość tego procesu – w formie loterii dla posiadaczy tokenów BNB.

Kolejny projekt na platformie Binance Launchpad: Matic Network

Sukces jaki odniosła platforma Binance zachęcił inne giełdy do podążenia śladem IEO. KuCoin parę dni temu przeprowadził swoją pierwszą sprzedaż tokenów, które rozeszły się w rekordowym tempie 7 sekund.

Bittrex International również nie pozostał w tyle i 4 kwietnia zorganizował swoje pierwsze IEO. Zainteresowanie było olbrzymie i po 10 sekundach po tokenach nie pozostał żaden ślad.

Jak się okazuje reputacja giełd kryptowalut przyciąga inwestorów zainteresowanych inwestowaniem w nowe projekty nawet pomimo bessy na rynku. Pozostaje tylko sobie wyobrazić jakie zainteresowanie będą miały IEO w czasie kolejnej bańki na kryptowalutach

2 komentarze do “IEO – nowy model finansowania oferowany przez giełdy kryptowalut bije rekordy popularności”

Dodaj komentarz