Największa giełda

Harvard i Yale kupują Bitcoina co najmniej od roku

Największe amerykańskie uniwersytety zaczęły inwestować w bitcoina już co najmniej rok temu, jak dowiedział się portal Coindesk.

Źródła donoszą że fundusze inwestycyjne takich uczelni jak Harvard, Yale, Brown, już przez cały ubiegły rok kupowały bitcoina za pomocą kont na Coinbase i na innych giełdach kryptowalut.

W raporcie Coinbase za 2020 rok znalazła się wzmianka o dotacjach uniwersyteckich, ale bez podawania nazw uczelni. Dotacje uniwersyteckie to środki zgromadzone przez instytucje akademickie, często w formie darowizn na cele charytatywne. Ich celem jest wspieranie badań naukowych i rozwój, środki te mogą zostać również przeznaczone na różnego rodzaju cele inwestycyjne.

Już od 2018 roku niektóre uniwersytety otwarcie zaczęły wspierać rozwój kryptowalut i technologii blockchain. Dyrektor ds. Inwestycji Uniwersytetu Yale, David Swensen, od tego czasu wspiera dwa fundusze venture skoncentrowane na kryptowalutach, jeden prowadzony przez Andreessena Horowitza, a drugi przez współzałożyciela Coinbase, Freda Ehrsama.

Teraz, jak się okazuje, uniwersytety inwestują nie tylko w fundusze typu venture capital, ale również bezpośrednio kupują kryptowaluty na własny rachunek.

Dodaj komentarz