Największa giełda

Hard fork na Ethereum Constantinople zbliża się wielkimi krokami

ethereum constantinople

Hard fork w sieci Ethereum o nazwie Constantinople ma mieć miejsce w bloku 7 080 000, który prawdopodobnie zostanie wykopany już jutro. Pierwotnie aktualizacja miała się odbyć już w listopadzie ubiegłego roku ale została przełożona ze względu na brak konsensusu w społeczności Ethereum.

Hard fork Constantinople wprowadzi kilka usprawnień nazywanych Ethereum Improvement Proposals (EIPs), które głównie mają na celu zmniejszenie kosztów pracy w sieci Ethereum lub uproszczenie procesu tworzenia DApps. Ponadto zmiany obejmą opóźnienie o 12 miesięcy tzw. difficulty bomb, a także zmniejszenie nagród górniczych z 3 do 2 ETH za każdy wykopany blok. Usprawnienia wprowadzone przez Constantinople mają przygotować blockchain Ethereum do stopniowego przejścia na algorytm Proof of Stake i dalszej poprawy skalowalności sieci.

constantinopole eth

Użytkownicy sieci Ethereum posiadający swoje ETH na giełdach takich jak Coinbase, Kraken czy Binance lub na portfelach: Metamask, MyCrypto, MyEtherWallet albo na portfelach sprzętowych: Ledger, Trezor, KeepKey nie muszą wykonywać żadnych działań w związku ze zbliżającym się hard forkiem, chyba że dostawca usługi poinformował ich o dodatkowych krokach jakie mają podjąć.

Instrukcja dla minerów i operatorów sieci Ethereum została podana we wpisie opublikowanym na blogu Ethereum. Większość społeczności ETH akceptuje zmiany jakie ma przynieść Constantinople, dlatego nie przewiduje się powstania nowych kryptowalut w związku z nadchodzącym hard forkiem.

Dodaj komentarz