Największa giełda

Hard Fork London w sieci Ethereum zaplanowano na 4 sierpnia

Kolejna aktualizacja protokołu w sieci Ethereum będzie miała miejsce prawdopodobnie 4 sierpnia między godziną 13:00 a 17:00 (UTC).

Hard fork o nazwie London zostanie zaimplementowany w bloku 12 965 000 i obejmie pięć propozycji ulepszeń Ethereum (EIP), w szczególności EIP 1559 i EIP 3554.

EIP 1559 wprowadza nową strukturę opłat, aby Ethereum było mniej inflacyjne. Ta zmiana protokołu dla wielu jest bardzo kontrowersyjna, ponieważ ma na celu spalenie części opłat, a tym samym zmniejszenie przychodów górników.

Z kolei EIP 3554 opóźnia bombę trudności Ethereum na 1 grudnia. Ten mechanizm będzie stopniowo zwiększał trudność wydobycia w sieci Ethereum, skutecznie „zamrażając” dowód pracy w ramach przygotowań do przejścia Ethereum na PoS.

Usprawnienie ma być kolejnym krokiem w kierunku przejścia Ethereum z proof-of-work na proof-of-stake. Zmiana została z powodzeniem zaimplementowana w sieciach testowych Ropsten i Goerli, co pozwoliło deweloperom na ustalenie ostatecznej daty wydania hard forka.

Dodaj komentarz