Największa giełda

Hakerzy używali sieci Amazon do kopania Bitcoina

Z raportu opublikowanego przez Grupę RedLock wynika, że hakerzy wykorzystywali zasoby Amazon Web Services (AWS) do kopania Bitcoina. Celami ataków stały się duże, międzynarodowe korporacje jak Aviva czy Gemalto.

W trakcie dochodzenia stwierdzono, że wiele konsoli administracyjnych Kubernetes w AWS, Microsoft Azure, Google Cloud nie zostało zabezpieczonych hasłami. Dzięki temu hakerzy uzyskali do nich łatwy dostęp.

Kubernetes jest platformą open-source do automatyzacji, wdrażania, skalowania i zarządzania aplikacjami.

Zespół RedLock odkrył polecenie kopania kryptowalut w jednym z niezabezpieczonych serwerów Kubernetes. Ponadto znaleziono tam przechowywane klucze dostępu oraz tokeny.

Po tym incydencie Grupa RedLock zaleca monitorowanie publicznych środowisk chmurowych, aby jak najwcześniej wykryć potencjalne zagrożenia.

Świat kryptowalut nieustannie narażony jest na ataki cybernetyczne. We wrześniu pojawiły się informacje, że Korea Północna wykrada kryptowaluty z giełd południowo-koreańskich.

Firma Kaspersky Labs odkryła w tym roku aż 1,65 mln komputerów zainfekowanych przez wirusy związane z kopaniem kryptowalut.

Liczba cyberataków związanych z kryptowalutami rośnie z roku na rok, tak samo jak rośnie popularność oraz ceny cyfrowych walut.

 

 

Dodaj komentarz