Największa giełda

Grayscale zarządza obecnie kryptowalutami o wartości 27 miliardów $

Grayscale zarządza obecnie aktywami kryptowalutowymi o wartości przekraczającej 27 miliardów dolarów. Tylko w zeszłym tygodniu firma zakupiła ponad 4700 BTC wartych przeszło 170 milionów dolarów

Firma w swoim raporcie za ostatni kwartał minionego roku zaznaczyła wyraźnie, że rosnący popyt na kryptowaluty pochodzi od inwestorów instytucjonalnych.

Największy udział w zarządzanych przez Grayscale aktywach kryptowalutowych ma oczywiście Bitcoin, którego wartość w portfolio Grayscale wynosi niemal 23 miliardy dolarów. Drugi co do wielkości jest Grayscale Ethereum Trust warty prawie 3,5 miliarda dolarów. Pozostałe kryptowaluty zarządzane przez Grayscale mają znacznie mniejszy udział w portfelu.

aum grayscale bitcoin

Grayscale znacząco zwiększył zakupy kryptowalut w ostatnim kwartale 2020 roku, a apogeum tego zainteresowania nastąpiło tuż przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy to firma dodała do zarządzanych aktywów, waluty cyfrowe o wartości 3 miliardów dolarów, tylko w ciągu jednego tygodnia.

Od września 2020 roku wartość zarządzanych przez Grayscale aktywów wzrosła z około 6 miliardów dolarów do ponad 20 miliardów na koniec 2020 roku.

Według raportu za ostatni kwartał 2020 roku, aż 87 % inwestorów Grayscale stanowią instytucje, 8 % inwestorzy akredytowani, 2 % fundusze emerytalne, a 3 % biura rodzinne.raport grayscale

Dodaj komentarz