Największa giełda

Gigantyczny dodruk Tethera

W minionym tygodniu zostało dodrukowane 2 miliardy nowych tokenów USDT. Tym samym, dodruk Tethera ustanowił nowy rekord w całej historii swojego istnienia.

usdt-supply

Według danych z Coin Metric w obiegu jest obecnie 24,6 miliarda USDT, utworzonych w sieciach Ethereum, Tron i Omni Bitcoin. Dla porównania, rok temu było to zaledwie 4,8 miliarda USDT.

Zdaniem prezesa giełdy Bitfinex mającej ścisłe powiązania ze stablecoinem USDT, wzrost podaży Tethera związany jest z większym niż zwykle zainteresowaniem kryptowalutami przez inwestorów instytucjonalnych. Paolo Ardoino w rozmowie z Coindesk stwierdził, że “Wśród klientów Tether są wszystkie największe biura OTC i firmy zajmujące się handlem o wysokiej częstotliwości w branży”.

Ponadto analitycy wskazują podwyższone wolumeny na wszystkich platformach obrotu kryptowalutami w ciągu ostatnich kilku tygodni w połączeniu z możliwością wykorzystania USDT jako zabezpieczenia dla coraz większej liczby produktów pochodnych, jako dodatkowe powody znacznego wzrostu podaży Tethera.

Dodaj komentarz