Największa giełda

Gigant inwestycyjny Fidelity uruchamia usługi kryptowalutowe dla inwestorów instytucjonalnych

fidelity investments

Amerykańska firma inwestycyjna Fidelity Investments, zarządzająca aktywami o wartości ponad 7,2 biliona $, ogłosiła utworzenie nowej firmy, która “zaoferuje wysokiej jakości usługi powiernicze i wykonawcze dla aktywów cyfrowych, powszechnie zwanych kryptowalutami, dla zaawansowanych inwestorów instytucjonalnych, takich jak fundusze hedgingowe, biura rodzinne i pośrednicy rynkowi”.

Naszym celem jest zwiększenie dostępności zasobów cyfrowych, takich jak bitcoin, dla inwestorów (…) Spodziewamy się kontynuować inwestowanie i eksperymentowanie w dłuższej perspektywie, dzięki czemu nasi klienci będą mogli łatwiej zrozumieć i wykorzystać tę nową kategorię aktywów.

Abigail P. Johnson, prezes i dyrektor generalny Fidelity Investments

Firma Fidelity została utworzona w 1946 r. i od tamtego czasu zdobyła rzeszę klientów, zarówno wśród inwestorów indywidualnych jak i instytucji. Fidelity wspiera ponad 27 milionów osób w inwestowaniu własnych oszczędności życiowych, zarządza programami świadczeń pracowniczych w 23 000 firm oraz dostarcza usługi doradztwa finansowego.

Nowo powstała spółka Fidelity Digital Asset Services zrodziła się z potrzeby zaoferowania instytucjom bezpiecznej platformy do obrotu kryptowalutami, jak w przypadku akcji czy obligacji. Firma jest obecnie w trakcie wprowadzania na rynek swoich pierwszych klientów i będzie w pełni dostępna na początku 2019 roku.

W rozmowach z instytucjami informują nas, że aby zaangażować się w zasoby cyfrowe w znaczący sposób, potrzebują zaufanego dostawcy platformy, aby wejść do tej przestrzeni. Instytucje te wymagają wyrafinowanego poziomu usług i bezpieczeństwa, równego doświadczeniu, z jakiego korzystają przy handlu akcjami lub obligacjami. Dzięki cyfrowym zasobom Fidelity budujemy skalowalną infrastrukturę dla zasobów cyfrowych, która spełnia oczekiwania, jednocześnie wykorzystując wyjątkowe możliwości blockchain do stworzenia zupełnie nowej oferty “

Fidelity

Dodaj komentarz