Największa giełda

Giełda DX.Exchange planuje stokenizować akcje Tesli, Facebooka i innych spółek z Nasdaq

nasdaq stokenizowane akcje dx.exchange

W poniedziałek 7 stycznia zamierza wystartować giełda DX.Exchange, która planuje zaoferować handel tokenami cyfrowymi opartymi na akcjach 10 amerykańskich spółek notowanych na giełdzie Nasdaq. Do spółek tych należeć będą: Alphabet (Google), Apple, Amazon, Facebook, Microsoft, Tesla, Netflix, Baidu, Intel oraz Nvidia.

We saw a huge market opportunity in tokenizing existing securities. We believe that this is the beginning of the traditional market’s merge with blockchain technology. This is going to open a whole new world of trading securities old and new alike.

Daniel Skowroński, CEO giełdy DX.Exchange

Giełda DX.Exchange posiada licencje Estonian Financial Intelligence Unit, które umożliwiają prowadzenie działalności w obrębie Unii Europejskiej. Zdaniem CEO DX.Exchange Daniela Skowrońskiego, pozwolenie amerykańskich władz nie jest konieczne ponieważ giełda nie będzie działała na terenie USA i nie będzie oferować swoich usług amerykańskim obywatelom.

Na stronie DX.Exchange giełda określana jest w poniższy sposób:

DX.Exchange is the first complete crypto community that allows institutions and individuals to purchase cryptocurrencies with fiat, trade cryptocurrencies, and convert crypto back to fiat. DX.Exchange is being built on Nasdaq’s market leading matching technology.

DX.Exchange

Licencje jakie uzyskała giełda pozwalają na oferowanie wymiany krypto-fiat oraz usługi elektronicznego portfela. Handel stokenizowanymi akcjami ma być zabezpieczany przez firmę MPS MarketPlace Securities, która jest nadzorowana przez cypryjskiego regulatora CySEC. Firma ta ma kupować amerykańskie akcje zgodnie z zapotrzebowaniem na platformie DX.Exchange.

DX.Exchange zamierza oferować tokeny bazujące na akcjach Nasdaq, jak również NYSE, Hong Kong Exchange i Tokyo Stock Exchange. Tokeny mają być oparte na blockchainie Ethereum.

Choć oferta DX.Exchange wydaje się być rewolucyjna na skalę światową, to na stronie giełdy można znaleźć bardzo niewielką ilość informacji o ofercie stokenizowanych akcji. Ponadto jest to giełda, o której nikt wcześniej nie słyszał, czy to możliwe żeby miała umożliwiać handel tokenami opartymi na Google czy Tesli, wcześniej niż sama giełda Nasdaq?

Warto zaznaczyć, że w przeszłości giełdy podobne jak DX.Exchange próbowały już zaistnieć, ale jak się okazało nie udało im się przetrwać próby czasu. Trzeba wziąć pod uwagę to, że giełda DX.Exchange próbuje stokenizować akcje amerykańskich spółek bez pozwolenia Security and Exchange Commission (SEC) i tłumaczenie, że jest to w pełni legalne bo giełda będzie działać poza jurysdykcją Stanów Zjednoczonych może nie być wystarczające dla amerykańskich władz.

SEC jak do tej pory nie udzielił swojego komentarza w tej sprawie.

Dodaj komentarz