Największa giełda

Fundusze hedgingowe próbują zdestabilizować USDT

CTO Tethera Paolo Ardoino, twierdzi że niektóre fundusze hedgingowe próbują zdestabilizować USDT, poprzez zakładanie dużych pozycji na sprzedaż.

Ardoino na Twitterze zamieścił informację, że USDT stał się przedmiotem „skoordynowanego ataku” przez fundusze hedgingowe shortujące stablecoina. Jego zdaniem fundusze próbują wywrzeć presję „w miliardach” i „zaszkodzić płynności Tether”, a potem odkupić USDT po niższej cenie.

Zdaniem Ardoino fundusze chciały osiągnąć cel poprzez wykorzystanie kontraktów bezterminowych, zakładanie pozycji na sprzedaż na rynkach spot oraz tworzenie nierównowagi w pulach DeFi.

Zdaniem Ardoino za próbą destabilizacji Tethera stoją te same osoby, które rozprzestrzeniają informacje o braku 100 % zabezpieczenia aktywów Tether oraz o tym, że firma ulokowała swoje środki w chińskie spółki, w tym głośną ostatnio niewypłacalną spółkę deweloperską Evergrande

Ardoino dodaje, że Tether dowiódł odporności na olbrzymią presję odkupując w ciągu ostatnich 24 godzin 10 % swoich aktywów, co stanowi 7 miliardów dolarów. Dyrektor Tethera twierdzi, że jest to „czymś niemożliwym nawet dla instytucji bankowych”.

CTO Tethera poinformował także, że Tether „zmniejszył również ekspozycję na papiery komercyjne z ~45 mld do ~8,4 mld i zamierza całkowicie go wycofać w nadchodzących miesiącach. Wszystkie wygasające CP zostały przeniesione na amerykańskie bony skarbowe i będziemy kontynuować, aż ekspozycja CP wyniesie 0.”

Fundusze coraz częściej shortują USDT

Leon Marshall, szef sprzedaży instytucjonalnych w Genesis Global Trading potwierdził wzrost zainteresowania shortowaniem USDT i stwierdził, że „w grze są setki milionów dolarów”. Największe zainteresowanie krótkimi pozycjami miało miejsce w maju tuż po upadku stablecoina UST.

Faktycznie na obecną chwilę kurs USDT nie wynosi 1 dolar, zgodnie z założeniem, a 0,999 dolara i od maja podlega nieustannym wahaniom.

Dodaj komentarz