Największa giełda

Fundacja Avalanche zebrała 230 mln $ na rozwój branży DeFi – cena tokena rośnie o 50 %

Fundacja Avalanche poinformowała o pozyskaniu znacznego finansowania w wysokości 230 milionów dolarów, przeznaczonego na wspieranie ekosystemu DeFi i rozwój aplikacji opartych na technologii blockchain.

Inwestycja została dokonana przez grupę venture capital, na której czele stoją Polychain i Three Arrows Capital. Środki zostały pozyskane na drodze prywatnej sprzedaży tokenów AVAX. Fundacja planuje je wykorzystać na zakupy tokenów oraz różnego inwestycje i wsparcie technologiczne.

Projekt Avalanche został uruchomiony we wrześniu 2020 roku, od tego czasu nieustannie się rozwija będąc obecnie notowanym na 13 miejscu w rankingu CoinMarketCap z kapitalizacją przekraczającą 14 miliardów dolarów.

Głównym obszarem działania Avalanche jest branża zdecentralizowanych finansów DeFi i tak popularne ostatnio inteligentne kontrakty. Na platformie Avalanche funkcjonuje już ponad 270 różnych projektów, w tym SushiSwap, Circle czy The Graph.

Nic dziwnego, że projekt zyskuje duże uznanie w branży, co widać choćby nawet po niedawnych wzrostach. Cena AVAX przez ostatnią dobę zwiększyła się o ponad 7 %, a przez miniony tydzień o ponad 50 %.

Dodaj komentarz