Największa giełda

FTX wygrywa aukcję aktywów upadłego brokera Voyager Digital

Giełda FTX przedstawiła najlepszą ofertę i tym samym przejmie aktywa upadłego brokera Voyager Digital.

Pamiętacie Voyager Digital, brokera który na przełomie tego roku utracił płynność i został zmuszony do ogłoszenia upadłości? Dziś firma ogłosiła, że w drodze licytacji, giełda FTX US wygrała przejęcie aktywów spółki.

Na swoim Twitterze Voyager napisał:

Dzisiaj, po konkurencyjnej aukcji mającej na celu zwrócenie klientom maksymalnej wartości, @FTX_OfficialUS został wybrany jako najwyższy i najlepszy oferent.

Aktywa spółki zostały wycenione na kwotę około „1,422 miliarda USD, na którą składa się godziwa wartość rynkowa wszystkich kryptowalut Voyager w terminie do ustalenia w przyszłości, która przy obecnych cenach rynkowych szacowana jest na 1,311 miliarda USD plus dodatkowe wynagrodzenie, które szacuje się jako zapewniające około 111 mln USD dodatkowej wartości.”

Oferta przedstawiona przez FTX została wybrana ze względu na najlepszą wartość oferowaną za aktywa Voyager, jak również z uwagi na zminimalizowanie czasu trwania restrukturyzacji spółki i co za tym idzie, jak najszybszy zwrot środków wierzycielom. Stosowne dokumenty mają zostać przedstawione do zatwierdzenia sądowi upadłościowemu 19 października. Po zakończeniu spraw upadłościowych, platforma handlowa FTX US umożliwi klientom handel i przechowywanie kryptowalut.

Rywalizacja pomiędzy FTX, Binance i CrossTower

Giełda FTX nie była jedyną zainteresowaną przejęciem aktywów Voyager. Do licytacji przystąpiła również giełda Binance oraz platforma kryptowalutowa CrossTower. Wszystkie firmy przedstawiły nieco odmienne warunki. Binance i FTX proponowały przejście klientów Voyager na ich platformy po zakończeniu procesu upadłościowego. CrossTower natomiast zamierzał zachować istniejącą platformę Voyager oraz przekazać klientom proporcjonalne udziały w aktywach.

Licytacja wygrana przez FTX US jest nadal wczesnym etapem rozwiązania problemu upadłości Voyager i jest jeszcze daleko do tego, aby klienci otrzymali zwrot swoich środków. Na razie wiadomo tylko, że ich konta zostaną przeniesione na platformę FTX US, na której będą mogli handlować i przechowywać swoje kryptowaluty. Dalsze postanowienia w tej sprawie mają się pojawić w kolejnych komunikatach.

ftx rejestracja gif

Dodaj komentarz