Największa giełda

Francja wyrasta na europejskiego lidera regulacyjnego w branży kryptowalut

louvre

Ustawa o nazwie Pacte (Plan d’action pour la croissance et la transformation des entreprises) przyjęta niedawno przez francuski Parlament, określa jasne zasady dla firm z branży kryptowalutowej zachęcając je do ulokowania swojego biznesu we Francji.

Emitenci i handlowcy kryptowalut będą mogli ubiegać się o licencję od francuskiego regulatora finansowego Autorité des marchés financiers (AMF), dzięki czemu ich działalność będzie w pełni legalna i podlegająca jasnym zasadom opodatkowania.

Jednym z aspektów nowej ustawy jest umożliwienie branży ubezpieczeniowej inwestowania w cyfrowe aktywa, o czym pisaliśmy w artykule poniżej.

Warta 2 biliony $ branża ubezpieczeń we Francji może od teraz inwestować w kryptowaluty

Pacte odnosi się również do finansowania za pomocą ICO. Emitenci tokenów będą mogli ubiegać się o zatwierdzenie przez AMF, pod warunkiem spełnienia określonych wymagań. Przede wszystkim emitenci muszą być zarejestrowani we Francji, przedstawić szczegółowe informacje o projekcie oraz system monitorowania środków zgromadzonych w trakcie ICO.

Dzięki ramom prawnym dotyczącym kryptowalut, Francja dołącza do europejskich krajów przodujących w adopcji kryptowalut i technologii blockchain, takich jak Malta czy Szwajcaria.

Dodaj komentarz