Największa giełda

FINMA przyznaje licencje dwóm bankom działającym w obszarze kryptowalut

international-2684766_1280

Szwajcarski organ nadzoru rynku finansowego FINMA, przyznał dwie licencje bankowe dla banków skupionych na działalności w obszarze kryptowalut i technologii blockchain.

Banki SEBA Crypto AG oraz Sygnum AG otrzymały licencje bankowości i dealerów papierów wartościowych. SEBA zamierza w październiku uruchomić platformę do inwestowania, zarządzania i przechowywania cyfrowych aktywów i walut fiat. SEBA na początku tego roku ogłosił współpracę z prywatnym szwajcarskim bankiem Julius Baer. Przeprowadził także rundę finansowania, w której zebrał 100 mln franków na dalszy rozwój.

Licencja bankowa szwajcarskiego organu ds. Rynku finansowego FINMA jest nie tylko kamieniem milowym dla SEBA, ale także ustanawia nowy standard bankowości w Blockchain i gospodarce aktywami cyfrowymi. Ten moment ma znaczenie daleko poza szwajcarskim sektorem finansowym.

SEBA

Sygnum AG to startup z Zurychu, który pozyskał partnerów w postaci niemieckiej giełdy oraz operatora telekomunikacyjnego Swisscom, aby stworzyć platformę opartą na technologii DLT, która zaoferuje notowania i handel stokenizowanymi papierami wartościowymi.

Dzisiejsze ogłoszenie licencji zmienia sposób gry. Poprzez metodyczne włączanie zasobów cyfrowych do tradycyjnej bankowości i wprowadzanie bardzo potrzebnej sprawności opartej na DLT, Sygnum przyspiesza rozwój ważnej nowej klasy aktywów. 

Sygnum AG

Dodaj komentarz