Największa giełda

Fidelity zarządzająca bilionami dolarów uruchomi handel kryptowalutami w ciągu kilku tygodni

fidelity bitcoin

Fidelity Investments, jedna z największych firm zarządzających aktywami na całej kuli ziemskiej, uruchomi platformę do handlu kryptowalutami dla inwestorów instytucjonalnych w ciągu kilku najbliższych tygodni – jak przedstawia raport opublikowany przez Bloomberg.

Na tę wiadomość rynek kryptowalut czekał już od dawna, ponieważ prace Fidelity nad platformą do handlu kryptowalutami trwają od października ubiegłego roku. Na razie usługa będzie skupiać się tylko na Bitcoinie ale w przeszłości Fidelity informowała o zamiarach rozszerzenia usługi na pięć kryptowalut z największą kapitalizacją. Na początku 2019 roku Fidelity uruchomiła usługę przechowywania Bitcoina.

Fidelity Investments swoją usługę skieruje tylko do inwestorów instytucjonalnych, ale za to z olbrzymim potencjałem gdyż Fidelity w ubiegłym roku zarządzała aktywami o wartości ponad 7 bilionów dolarów. Jest to liczba całkowicie niewyobrażalna dla zwykłego śmiertelnika i wejście przynajmniej części tego kapitału na rynek kryptowalut może nieźle namieszać.

Dodaj komentarz