Największa giełda

FATF zapowiada aktualizację regulacji dla kryptowalut

Grupa Specjalna ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) zapowiedziała, że zamierza przedstawić uaktualnioną wersję regulacji dla branży cyfrowych walut.

Nowe przepisy dotyczyć będą zarówno inwestorów, jak i giełd kryptowalut, firm powierniczych oraz dostawców portfeli cyfrowych aktywów.

Zaktualizowane wytyczne pomogą krajom i dostawcom usług wirtualnych zasobów (VASP) zrozumieć ich zobowiązania i skutecznie spełnić wymagania FATF w kluczowych obszarach

FATF

Nowe wytyczne mają w szczególności koncentrować się na obszarach związanych z kryptowalutami powiązanymi z walutami fiat, czyli stablecoinami. W kręgu zainteresowania FATF znalazły się również kwestie prawne dotyczące wdrażania cyfrowych walut przez firmy prywatne oraz publiczne, a także sposoby mające na celu ograniczenie niebezpieczeństw powstających w przypadku transakcji peer-to-peer.

Zmiana przepisów została ogłoszona po zakończonej wczoraj, trzydniowej sesji FATF w Paryżu. Publikacji nowych wytycznych możemy spodziewać się w pierwszym tygodniu marca.

FATF po raz pierwszy w czerwcu 2019 roku zdecydował się wprowadzić ograniczenia do branży kryptowalut, zobowiązując giełdy i inne podmioty zajmujące się kryptowalutami do przestrzegania procedur AML oraz zbierania danych odnośnie klientów i przeprowadzanych transakcji.

1 komentarz do “FATF zapowiada aktualizację regulacji dla kryptowalut”

  1. Ciekawe czy zażądają sobie, aby teraz by od zamiany zwykłych krypto na taki USDT odprowadzać podatek jak od zamiany do fiatów.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz