Największa giełda

Facebook wyemituje próbną wersję swojego stablecoina jeszcze w tym roku

Źródła donoszą że Facebook zamierza wyemitować pilotażową ilość swojej kryptowaluty jeszcze w tym roku.

Stablecoin Diem, znany wcześniej jako Libra, będzie powiązany tylko z dolarem amerykańskim a nie jak wcześniej zapowiadał Facebook, z koszykiem walut fiducjarnych. Spodziewana emisja ma dotyczyć niewielkiej skali, a transakcje prawdopodobnie zostaną ograniczone do klientów indywidualnych.

Facebook nie wydał jak do tej pory oficjalnego oświadczenia, ale nie są to pierwsze informacje jakie wyciekły na temat planowanego uruchomienia projektu Diem. Wcześniejsze wieści donosiły, że emisja stablecoina nastąpi na początku 2021 roku, tak się jednak nie stało i projekt do tej pory nie ujrzał światła dziennego.

Pierwsze informacje na temat kryptowaluty Facebooka obiegły świat w połowie 2019 roku. Wtedy też założone zostało Stowarzyszenie Libra skupiające największych graczy z finansowego i technologicznego świata.

Później Facebook spotkał się z problemami ze strony regulatorów finansowych, stowarzyszenie się rozpadło i większość członków zrezygnowała z poparcia projektu. Później Libra została przemianowana na Diem, a jej struktura została ograniczona do powiązania z jedną tylko walutą fiat, dolarem amerykańskim.

Dodaj komentarz