Największa giełda

Ethereum przekracza 500 $ kiedy Bitcoin kosztuje już ponad 18 500 $

Cena Bitcoina od początku listopada zaczęła mocno piąć się w górę zbliżając się w zawrotnym tempie do ATH z grudnia 2017 r. wynoszącego 20 000 $. W tym momencie Bitcoin kosztuje już ponad 18 600 $ i zaczęły za nim podążać również inne kryptowaluty.

Cena Ethereum przekroczyła dziś 500 $ pierwszy raz od lipca 2018 roku. Co prawda ETH do swojego All Time High musi przebyć jeszcze daleką drogę i wzrosnąć o 185 % żeby wyrównać poziom 1433 $ ze stycznia 2018 r. Niektórzy jednak już teraz przekonują że taka cena Ethereum jest tylko kwestią czasu.

ETH od początku roku wzrosło już ponad 200 % w oczekiwaniu na pojawienie się Ethereum 2.0, która ma zrewolucjonizować funkcjonowanie blockchaina Ethereum. Pierwsze sieci testowe zostały uruchomione już w sierpniu tego roku okazało się jednak że zawierają wiele błędów. Tymczasem testowanie Ethereum 2.0 trwa nadal i w tym tygodniu uruchomiono kolejną sieć testową o nazwie Pyromont.

Inne kryptowaluty również zaczynają podążać za Bitcoinem i właściwie sentyment na rynku kryptowalut jest bardzo pozytywny. Duże wzrosty w tym tygodniu osiągnął Litecoin, którego cena urosła o ponad 25 % w ciągu ostatnich siedmiu dni. Podobnie XRP +20 %.

Sytuacja na rynku kryptowalut coraz bardziej zaczyna przypominać kolejną bańkę, długo wyczekiwaną przez wszystkich entuzjastów cyfrowych walut.

Dodaj komentarz