Największa giełda

Ethereum przebija 2 000 $ po aktualizacji Shapella

W sieci Ethereum została wprowadzona z sukcesem aktualizacja Shapella odblokowująca ETH zamrożone w stakingu dwa lata temu. Cena Ethereum zareagowała entuzjazmem przebijając niewidziany od dawna poziom 2 000 dolarów.

Aktualizacje Shanghai i Capella, znane pod wspólną nazwą Shapella, obok wielu zmian wprowadziły odblokowanie tokenów Ethereum zamrożonych ponad dwa lata temu na rzecz ETH 2.0. Od teraz użytkownicy, którzy chcą zrezygnować z dalszego stakingu kryptowaluty, mogą to bez problemu zrobić. Cena Ethereum zareagowała ożywieniem przebijając silny opór psychologiczny na poziomie 2 000 dolarów.

ethereum shapella

Kolejne ważne aktualizacje Ethereum

Aktualizacja Shapella przebiegła pomyślnie bez sygnalizowanych problemów. Zespół Ethereum wyraził swoją radość za pomocą różnych mediów społecznościowych, a cały świat kryptowalut złączył się w wyrażaniu słów uznania i gratulacji.

Jesteśmy na etapie, w którym najtrudniejsze i najszybsze etapy przejścia na protokół Ethereum dobiegły końca. Nadal trzeba zrobić bardzo ważne rzeczy, ale można to zrobić w wolniejszym tempie – powiedział dzisiaj twórca Ethereum, Vitalik Buterin.

Choć Shapella to ważny kamień milowy, to przed Ethereum stoją kolejne wyzwania. Jeden z członków społeczności Ethereum, Anthony Sassano, wskazał że kolejną ważną funkcją będzie EIP-4844, której celem jest zwiększenie skalowalności pakietów zbiorczych w Ethereum.

Odblokowanie stakowanych tokenów może dla wielu inwestorów stanowić szansę do zrealizowania zysków. Jednak w społeczności Ethereum podkreśla się także możliwość napływu zwiększonej ilości inwestorów instytucjonalnych, którzy mogą teraz swobodnie wypłacać środki ze stakingu bez obaw o zamrożenie kapitału.

Dodaj komentarz