Największa giełda

Ethereum po hard forku London wprowadza zmiany w opłatach

Wczoraj został przeprowadzony hard fork London w sieci Ethereum, który wprowadził między innymi usprawnienia w systemie opłat za gaz.

Hard fork London miał miejsce w bloku 12 965 000 i jego zadaniem było wprowadzenie kilka poprawek, między innymi: EIP-3198, EIP-3529, EIP-3541,EIP-1559 czy EIP-3554. Z czego największe zainteresowanie wzbudziła poprawka EIP-1559, która wprowadza możliwość spalenia części opłat transakcyjnych w zależności od obciążenia sieci i zmniejsza zmienność cen gazu.

Ulepszenie polega na wprowadzeniu opłaty bazowej za umieszczenie transakcji w bloku, która będzie znana z góry. Ma to usprawnić model opłat istniejący w sieci Ethereum. Opłaty za gaz nadal będą się zmieniać w zależności od przepustowości sieci ale staną się one bardziej przewidywalne dla użytkowników.

Poprawka EIP-1559 wprowadzi ponadto jeszcze jedną bardzo kluczową zmianę, która spowoduje przejście Ethereum w kierunku modelu deflacyjnego. Opłata bazowa wypłacana w ETH zostanie spalona i usunięta z obiegu. Górnicy zamiast otrzymywanych do tej pory opłat transakcyjnych, mają dostawać jedynie napiwki.

1 komentarz do “Ethereum po hard forku London wprowadza zmiany w opłatach”

Dodaj komentarz