Największa giełda

Ethereum Merge zdaje testy! PoS już we wrześniu?

Ethereum pomyślnie zalicza trzeci test przed przejściem na Proof-of-stake (PoS).

Deweloperzy Ethereum przeprowadzili trzeci test przed zmianą konsensusu na PoS (tzw. merge). Próba miała na celu przejście sieci testowej Goerli na algorytm konsensusu Proof-of-Stake.

Podczas testu pojawiły się pewne drobne komplikacje, ale jak podkreśla Ansghar, jeden z deweloperów ETH: „posiadanie tak wielu różnych kombinacji klientów oznacza, że prawie niemożliwe jest osiągnięcie 100% perfekcji, ale jednocześnie sieć jest odporna na niewielki wskaźnik czkawki”.

Merge zaplanowany na wrzesień

Była to trzecia i ostatnia próba przed wielkim wydarzeniem, jakim będzie przejście głównej sieci ETH na PoS. Wcześniejsze testy: Ropsten i Sepolia również zostały zakończone sukcesem. Merge jest zaplanowany na 19 września tego roku, czyli za nico ponad miesiąc.

W oczekiwaniu na to znaczące wydarzenie cena Ethereum rośnie osiągając dziś ponad 1800 dolarów. Daje to wzrost przez ostatnie 24 godziny o 11 % i 15 % przez miniony tydzień.

PoS na Ethereum jednym z ważniejszych wydarzeń w historii kryptowalut

Oczekiwanie na zmianę konsensusu na Ethereum trwa już dobrych kilka lat. Zmiany są często przekładane i opóźniane, jednakże dzisiejsze pozytywne wyniki testu pozwalają twierdzić, że ten ważny moment jest tuż za rogiem.

Przedłużanie prac nad Ethereum merge jest o tyle zrozumiałe, że ten blockchain ma niebywale duże znaczenie w całej branży kryptowalut. Bazuje na nim wiele innych projektów, począwszy od ICO, IEO a także NFT i wiele, wiele innych. Ethereum nadal jest najszerzej wykorzystywanym w przestrzeni kryptowalut blockchainem i błąd przy przejściu na nowy konsensus mógłby być katastrofalny w skutkach.

Dodaj komentarz