Największa giełda

ETF-y na ETH mogą ruszyć za 2 tygodnie?

Pod koniec maja Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zaakceptowała wnioski o utworzenie ETF-ów na ETH. Problem polega na tym, że było to jedynie zatwierdzenie założenia funduszy, a nie faktyczne dopuszczenie ETF-ów do obrotu giełdowego. Teraz czekamy na ostateczną zgodę.

Eksperci spekulują, kiedy SEC zatwierdzi dokumenty S-1, które są konieczne do wejścia ETF-ów na giełdy. Eric Balchunas z Bloomberga uważa, że ETF-y mogą zadebiutować na giełdach już 2 lipca. Wcześniej pojawiały się prognozy, że nastąpi to najpóźniej 4 lipca.

Jak dodał Balchunas, komentarze pracowników SEC dotyczące aplikacji S-1 były niewielkie, co sugeruje, że odpowiedzi na nie możemy spodziewać się w ciągu tygodnia.

Powyższe informacje są zgodne z wypowiedziami Gary’ego Genslera podczas niedawnych obrad Senatu. Szef SEC zeznawał 13 czerwca przed Senacką Komisją Bankowości USA, gdzie jeden z senatorów zapytał go o termin pojawienia się ETF-ów etheru na rynku. Gensler odpowiedział, że wnioski S-1 zostaną zatwierdzone „latem”.

Chociaż pojęcie “latem” jest szersze niż konkretna data 2 lipca, to jej nie wyklucza. Jeśli prognoza analityka Bloomberga się sprawdzi i ETF-y zadebiutują na początku następnego miesiąca, byłaby to doskonała wiadomość dla inwestorów.

Dodaj komentarz