Największa giełda

ETF na Bitcoina coraz bardziej oddala się w czasie

ETF with golden and silver Bitcoin

Giełda CBOE wycofała po raz kolejny swój wniosek o ETF na Bitcoina nie czekając na ostateczną decyzję SEC, która miała zostać podjęta do 18 października tego roku. Ponadto amerykańska komisja przełożyła decyzję w sprawie innego wniosku – Wilshire Phoenix’s Bitcoin na giełdę NYSE.

Wniosek dotyczący wprowadzenia ETF-ów VanEck/SolidX na giełdę CBOE został wycofany bez podania przyczyny 17 września. Podobna sytuacja miała już miejsce w styczniu tego roku, kiedy to CBOE zrezygnowała z aplikacji również na miesiąc przed ostateczną decyzją SEC.

Poza aplikacją CBOE, amerykańskiej komisji zostały przedłożone jeszcze dwa inne wnioski. Decyzja w sprawie jednego z nich – Wilshire Phoenix’s Bitcoin na giełdę NYSE została we wtorek odroczona, a ostateczna data przyjęcia lub odrzucenia aplikacji przez SEC przypada na 28 grudnia 2019 r.

Do rozpatrzenia przez SEC pozostaje jeszcze wniosek Bitwise Asset Management, w sprawie którego ostateczna decyzja ma zapaść do połowy października.

Wciąż oddalająca się wizja ETF-ów na Bitcoina jest zbieżna z tym co powiedział ostatnio przewodniczący SEC, Jay Clayton, który choć uważa że rynek Bitcoina stał się dużo dojrzalszy to nadal pozostała „praca do zrobienia”, zanim będzie można zatwierdzić ETF-y na BTC.

1 komentarz do “ETF na Bitcoina coraz bardziej oddala się w czasie”

Dodaj komentarz