Największa giełda

Dwa kolejne stablecoiny: Gemini Dollar i Paxos Standard

dolar one

Dziś Departament Usług Finansowych stanu Nowy Jork (NYDFS)  zatwierdził dwa kolejne stablecoiny powiązane z dolarem amerykańskim: Gemini Dollar (GUSD) oraz Paxos Standard (PAX). Oba tokeny oparte są na blockchainie Ethereum i spełniają standardy ERC-20.

To bardzo ekscytujący czas i dziękujemy DFS i nadinspektorowi Vullo. Dzięki standardowi Paxos, mamy nadzieję, że umożliwi to prawdziwie pozbawioną tarcia, globalną ekonomię, oferując token, który jest stabilny, szybki, wymienialny, kontrolowany, a co najważniejsze, zatwierdzony i regulowany. To cyfrowy zasób, któremu można zaufać.

Charles Cascarilla CEO Paxos

Gemini to giełda kryptowalut założona w październiku 2015 roku przez braci Winklevoss, zlokalizowana w Nowym Jorku. Natomiast Paxos Trust Company, to startup blockchainowo-kryptowalutowy oferujący platformę, która zapewnia rozliczenia, aktywa i usługi płatnicze. 

Gemini Dollar oraz Paxos Standard chcą zająć miejsce Tethera (USDT), który od dłuższego czasu budzi spore kontrowersje. Tokeny są zatwierdzone i regulowane przez oficjalne instytucje oraz mają dawać gwarancję pełnego pokrycia w dolarach zgromadzonych w bankach zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych i ubezpieczonych przez Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC).

1 komentarz do “Dwa kolejne stablecoiny: Gemini Dollar i Paxos Standard”

  1. Pingback: Binance dodaje nowy stablecoin oparty na USD: Paxos Standard Token (PAX) – GIEŁDY KRYPTOWALUT

Dodaj komentarz