Największa giełda

Doda sprzeda swoje ciało w postaci tokenów NFT

Sławna polska wokalistka Doda postanowiła zrobić skan swojego ciała, który sprzeda w postaci 400 kawałków jako tokeny NFT.

Skan 3D został wykonany przez Wolfstudios metodą znaną jako fotogrametria. Dzięki temu ciało wokalistki zostało sfotografowane pod każdym kątem i na podstawie wykonanych zdjęć oraz specjalnego oprogramowania zbudowano model 3D.

Model ciała Dody został następnie przekształcony w układankę NFT. Będzie można kupić jeden z ponad 400 kawałków dzieła i jak mówi sama artystka:

Teraz możesz stać się posiadaczem części mojej lewej stopy, kawałka mojego pięknego umysłu, nieskrępowanego palca wskazującego, zgrabnej prawej piersi, czystego serca czy magicznego uśmiechu.

Pomysł jest niezwykle innowacyjny, zwłaszcza na skalę polską. Doda na swoim Instagramie tłumaczy, że chce stać się częścią coraz szybciej rozwijającego się cyfrowego świata. Artystka chce dołączyć do tej rewolucji jako jedna z pierwszych i być późniejszym wzorem do naśladowania przez innych.

Zrobiłam, jako pierwsza na świecie, skan 3D, który razem z Fandise podzieliliśmy na ponad 400 części i te części będą sprzedawane w formie NFT, co oznacza, że będziecie właścicielami mnie

Doda

Dodaj komentarz