Największa giełda

Dlaczego Terra (LUNA) osiąga nowe ATH?

LUNA będąca tokenem natywnym projektu Terra, w ciągu ostatnich godzin zanotowała wzrost 10 % i ustanowiła nowe ATH na poziomie 106 dolarów. Co stoi za sukcesem tego projektu?

terra wykres ath

Wzrosty LUNA zaczęły być zauważalne już miesiąc temu, od tego czasu wartość kryptowaluty zwiększyła się o około 40 %, co pozwoliło LUNA zająć ósme miejsce w rankingu pod względem kapitalizacji.

Pozytywny sentyment na LUNA spowodowany jest decyzją podjętą przez Luna Foundation Guard (LFG), która zdecydowała się zakupić bitcoiny o wartości ponad 3 miliardów dolarów. LFG to singapurska organizacja non-profit zajmująca się wspieraniem i rozwojem LUNA.

Bitcoiny kupowane przez LFG mają służyć jako rezerwa zabezpieczająca stablecoin UST. CEO projektu Terra Do Kwon, powiedział że w przyszłości rezerwy w BTC wspierające infrastrukturę stablecoina UST mogą wynieść nawet 10 miliardów dolarów.

Od dwóch tygodni rośnie także cena bitcoina, który dzisiaj kosztuje już ponad 47 tys. dolarów. Pozytywny sentyment udziela się całemu rynkowi kryptowalut. Większość aktywów widnieje dzisiaj na zielono, a kapitalizacja całego rynku rośnie o niemal 2 %.

Czym jest Terra LUNA?

Terra to platforma umożliwiająca tworzenie nowych stablecoinów. Powstają one poprzez tworzenie niestandardowych zdecentralizowanych aplikacji na łańcuchu bloków Terra.

Na bazie blockchaina Terra powstały już stablecoiny powiązane z dolarem amerykańskim USD, południowokoreańskim wonem KRW, mongolskim tugrikiem MNT i koszykiem walut Międzynarodowego Funduszu Walutowego SDR.

Każda jednostka stablecoinów tworzonych przez Terra jest zabezpieczona odpowiednimi rezerwami w walutach fiat. Do zapewniania stabilności i równowagi stablecoinów Terra służy token LUNA.

Dodaj komentarz