Największa giełda

Dlaczego Grayscale wycofuje się z ETF-ów na Ethereum?

Sytuacja dotycząca wprowadzenia ETF-ów spotowych dla ETH w USA nadal jest niejasna z powodu kwestii regulacyjnych. Amerykańska SEC zwleka z określeniem swojego stanowiska wobec przedłożonych wniosków, tymczasem Grayscale wycofało swój wniosek dotyczący ETF-u dla rynku futures, co wywołało kolejne spekulacje na rynku.

W tym tygodniu Grayscale wycofał swój wniosek dotyczący uruchomienia ETF-u futures na ether. Oficjalna przyczyna tej decyzji nie została podana, co skłoniło ekspertów branżowych oraz analityków do różnych interpretacji. Niektórzy widzieli to jako rezygnację z powodu trudności regulacyjnych, podczas gdy inni podejrzewali, że to strategia mająca na celu manipulację SEC.

Wczoraj CEO Grayscale, Michael Sonnenshien, wyjaśnił, jaki jest dalszy plan firmy wobec tego typu instrumentów finansowych dla ETH. Sonnenshien potwierdził, że firma nie rezygnuje z ETF-ów na ETH, ale będzie skupiała się na ETF-ach spotowych. Wycofanie wniosku o ETF futures było spowodowane dużą liczbą już dostępnych produktów tego typu na rynku.

Sonnenshien również podkreślił zagadnienie klasyfikacji etheru przez SEC jako towaru lub papieru wartościowego. W przeciwieństwie do bitcoina, SEC nie określił jednoznacznie statusu etheru. Grayscale będzie kontynuować starania o zezwolenie na ETF-y spotowe na ETH, niezależnie od decyzji SEC.

Dodaj komentarz