Największa giełda

Debata ekspercka na temat ICO, 20 kwietnia w Krakowie

debata ico

Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego TBSP UJ ma przyjemność zaprosić na debatę ekspercką poświęconą problematyce Initial Coin Offering (ICO). Ponieważ jest to temat stosunkowo świeży oraz wywołujący szereg wątpliwości prawnych, warto oddać głos osobom, które mają z ICO do czynienia na co dzień, również w praktyce.

Debatę poprzedzą wystąpienia ekspertów poświęcone ICO oraz zdecentralizowanym usługom finansowym, stanowiące wprowadzenie do tej tematyki oraz przyczynek do dyskusji.

Jak nowe technologie wpływają na rynek finansowy?
Jakie są perspektywy i zagrożenia związane z ICO?
Czy ICO doczekają się regulacji unijnych?
Jak mają się ICO do kwestii ochrony inwestorów?
Skoro ICO są tematem kontrowersyjnym, to jak należałoby podejść do zagadnień związanych ze zdecentralizowanymi usługami finansowymi, które w jeszcze większym stopniu korzystają z zalet technologii blockchain?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poszukają uczestnicy dyskusji. Debata odbędzie się w ramach III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Europejskie prawo spółek i rynku kapitałowego”.

O godzinie 14:30 dr Wojciech Iwański z kancelarii Sołtysiński Kawecki Szlęzak wygłosi prelekcję wprowadzającą do tematyki Initial Coin Offering.

Dr Wojciech Iwański specjalizuje się w prawie bankowym publicznym i prywatnym, prawie rynku kapitałowego oraz regulacji gier hazardowych. Zajmuje się zagadnieniami dot. podejmowania i prowadzenia działalności przez polskie i zagraniczne podmioty w sektorze usług bankowych oraz maklerskich. 

O godzinie 15:00 Jacek Czarnecki opowie o zdecentralizowanych usługach finansowych.

Jacek Czarnecki ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz prawo i finanse na Oksfordzie.
Od 2014 r. specjalizuje się w technologii blockchain, fintechu oraz innych nowych technologiach.

O godzinie 15:30 rozpocznie się debata, do której dołączą dr Szymon Syp, LL.M (Indiana) oraz Arkadiusz Regiec.

Dr Szymon Syp jest adwokatem, absolwentem programu LL.M. w Indianie, starszym prawnikiem w kancelarii Crido Legal oraz współautorem komentarza do Rozporządzenia MAR. W 2016 roku został laureatem V edycji konkursu „Prawnicy – liderzy jutra 2016”, organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Wolters Kluwer Polska oraz wyróżniony w kategorii “młodzi obiecujący” przez miesięcznik “Gentleman”.

Arkadiusz Regiec jest twórcą największej platformy equity crowdfundingowej w Europie Środkowo-Wschodniej, posiadającej blisko 5000 zarejestrowanych inwestorów. Beesfund.com pomógł przeprowadzić 19 startupom emisję akcji i zebrać ponad 5 mln złotych w emisjach otwartych i 10 mln złotych w emisjach zamkniętych. Jest twórcą projektu tokenbridge, opartego o technologię blockchain, umożliwiającego przeprowadzanie Initial Coin Offering, szefem akceleratora powołanego przez Giełdę Papierów Wartościowych i Beesfund oraz Prezesem Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu.

Moderatorem dyskusji będzie dr Jacek Dybiński, LL.M. (Harvard) – pracownik naukowy w Katedrze Prawa Gospodarczego Prywatnego UJ.

Dr Jacek Dybiński odbył staże naukowe w Max-Planck-Institut für ausländisches und internationales Privatrecht w Hamburgu (współpraca naukowa z Prof. dr. dr. dr. h.c. mult. Klausem J. Hoptem), Harvard Law School (opiekun naukowy: Profesor Lucian A. Bebchuk), Yale Law School oraz Tilburg University w Holandii. Uczestnik Corporate Law Fellow Colloquia organizowanych przez Harvard Law School Program on Corporate Governance.

Strona internetowa wydarzenia: Debata ekspercka na temat ICO

Dodaj komentarz